“Mākslas un zinātnes krustpunkti”
Latvijas Skolas somas ietvaros, 8.03.2024., 7. - 9. klases un arodklases piedalījās izglītojošā nodarbībā “Mākslas un zinātnes krustpunkti”.
Radošuma nedēļas ietvaros, organizējot citādas mācību dienas, vecāko klašu audzinātāji nolēma izmantot piedāvājumu no programmas Latvijas skola soma. No plašā piedāvājuma klāsta, visatbilstošākais pasākums radošuma dienām šķita izglītojošā nodarbība “Mākslas un zinātnes krustpunkti”. Šajā nodarbībā skolēni uzzināja, kā mūsdienu zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes.
Noskaidrojot, ka par interaktīvās nodarbības pamatu ņemta Latvijas filma “Dvēseļu putenis”, skolā tika organizēta kopīga filmas skatīšanās skolas aktu zālē. Pirms filmas skatīšanās notika sagatavošanās darbi klasēs, skolotāji ar skolēniem apskatīja filmas “Dvēseļu putenis” treileri un izlasīja filmas aprakstu, lai skolēni būtu labi sagatavoti filmai. Pēc filmas noskatīšanās skolotāji skolēniem uzdeva jautājumus un veidoja diskusijas par filmā redzēto un dzirdēto.
Nodarbības vadītājs bija patiesi priecīgs uzzinot, ka esam nodarbībai gatavojušies un noskatījušies filmu “Dvēseļu putenis”, jo nodarbības laikā mums tika rādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Uzzinājām, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošus šķidrumus, cik liels mākslīgo asniņu daudzums tika izmantots filmas tapšanas procesā, kā dažādi darbību veikšanai trenējas kaskadieri, cik daudz un dažādu profesiju pārstāvji iesaistās filmas tapšanā.
Skolēni atzina, ka nodarbība un gatavošanās tai, bija ļoti aizraujošs process. Ikdienā skatoties filmas, mēs neaizdomājamies, cik daudz cilvēku ir iesaistīti filmas tapšanas procesā un cik daudz profesiju pārstāvji ir nepieciešami, lai radītu šādu kopdarbu.