Pantomīma un cirks

Sākumskolas skolēni laikā no 15.-17.11. skatījās cirka mākslinieku dueta Valērija Komisarenko un Alīnas Kešānes priekšnesuma video materiālu. Tas bija veidots kā pantomīmas, cirka un teātra apvienojums.

 

Gatavojoties pasākumam, skolēni noskaidroja, kas ir cirks, noskaidroja, ka cirka izrādes apmeklējums ir brīvā laika pavadīšanas iespēja.

 

Šī pasākuma pievienotā vērtība mācību procesā, ir iespēja izglītoties kultūras jomā laikā, kad klātienē pasākumus nedrīkst apmeklēt.

 

Skolēniem visvairāk patika lokanais cilvēks jeb “gumijas cilvēks.”

 


8.a klases svin valsts svētkus

 “Latvijas skolas somas” ietvaros 8.a klases skolēni noskatījās koncertlekciju “Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija” Koncetrlekcija deva iespēju nostiprināt mācību stundās apgūtās zināšanas.

Latvijas un pasaules vēsture: “Dziesmotās revolūcijas” laika vēsturiskie notikumi; ievērojamākie politiķi; Latvijas Tautas frontes nozīmīgums Latvijas vēsturē; patriotisma nostiprināšana jauniešos.

Latviešu valoda: Dziesmu vārdi; to saikne ar reālajiem faktiem.

Literatūra: Dziesmu vārdu simboliskā jēga, tas ir, Daugava – likteņupe u.tml. Jēdzieni “Lāčplēsis”, “Dziesmotā revolūcija”, “barikādes”, “Baltijas ceļš”.

Mūzika: Iepazīst mūzikas klātbūtni vēsturiskajos notikumos; atpazīst tādus dziesmu autorus kā Zigmārs Liepiņš, Imants Kalniņš, Jānis Lūsēns.

Sociālās zinības: Veido klasē svētku atmosfēru - Latvijas 103 gadu jubilejas galda klājumu.

Ģeogrāfija: Darbs ar karti – Padomju laika teritorija; Moldāvijas teritorija (dziesmas “Dzimtā valoda” vārdu autora Grigores Vieru dzimtā vieta).

Dabaszinības: Atspoguļo zināšanas par HES ietekmi uz dabu.

Jauniešos radās apziņa, ka dziesma kļuva par latviešu tautas palīglīdzekli cīņā par neatkarīgu valsti.

 

 


HAROLDS un PĪLE skolā

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu skolā 13.oktobrī iekūleņoja suns Harolds, viņa jaunie mājinieki – viltīgais Kaķis un  nekaunīgā Pīle. Nerātneļi pie mums iekļuva no Brūsa Robinsona stāsta, kuru izspēlēja Liepājas Leļļu teātra aktieri. Izrādē mūs pārsteidza aktieru meistarīgais darbs ar lellēm un ēnu teātra elementi.

 

Stāsts atklāja dzīvnieku savstarpējās attiecības. Varējām skaidri pamanīt Pīles neganto uzvedību un to, cik neglīti no malas izskatās ķircināšana un nepelnīti sodi, kuri saņemti par aizstāvēšanos. Dzīvnieku piedzīvojumi ļāva saskatīt līdzīgu uzvedību arī bērnu starpā. Nu mēs centīsimies mazāk darīt pāri klasesbiedriem, bet vairāk  aizstāvēt tos, kuri cieš no citu nekaunības. Izrādi ar prieku attālināti skatījās visi C klašu skolēni un AB sākumskolēni. Gaidīsim Harolda jaunos piedzīvojumus!

 

 


Ucipuci meklē un atrod!

Maija sākumā jaunāko klašu skolēniem bija iespēja programmas “Latvija skolas soma” ietvaros tiešsaistē noskatīties Liepājas Leļļu teātra izrādi “Ucipuci meklē mājas”, kas veidota pēc tāda paša nosaukuma Zanes Zustas grāmatas motīviem.

 

Liels bija mazo skatītāju pārsteigums par izrādes jautro mūziku un dziesmu tekstiem. Aktieru Pētera Liepiņa un Madaras Enkuzenas dziedājumi būtiski atsvaidzināja izrādes satraucošo sižetu. Izrādes laikā bērni varēja līdzdomāt nelaimē iekļuvušajai rotaļu pūcītei Ucipuci un ar IT palīdzību redzēt sižetā attēloto apkārtni pūcītes acīm. Līdz šim mūsu skolēni nebija saskārušies ar šādiem tehniskiem risinājumiem, tāpēc baudīja jaunas redzes sajūtas un pārdzīvojumus.

 

Izrāde rosināja bēdu brīdī neslēpties un nebaidīties, bet gan lūgt pēc palīdzības vai mēģināt pārvarēt dažas grūtības patstāvīgi. Izrādes aktieri un interesantās lelles izrādes laikā skaidroja ceļošanas tēmu un drošības jautājumus ceļojumos. Skolēni varēja uzzināt, ka cilvēki ārzemēs runā citās valodās un cik vērtīgi ir prast svešvalodas.

 


1 2 3 4 5 6 7 8