Hoijeres kundzes nams

Latvijas skolas somas programmas ietvaros, 17.05. 7.a, 7.b klases, apmeklēja Hoijeres kundzes nama muzejnodarbību. Muzejnodarbības laikā  7.a un 7.b  klases skolēni ar lielu interesi iepazinās ar atjaunoto Hoijeres kundzes namu. Tika gūts priekšstats par to, kāda bija dzīve 17.-19.gadsimtā, tā tika salīdzināta ar mūsdienām. Gida pavadībā skolēni varēja iepazīties ar gadsimtu senām, atjaunotām  nama  telpām - guļamistabu, bērnistabu, virtuvi, pagrabu, bēniņiem.

 

Vislielākā interese bija par bērnistabu un seno laiku rotaļlietām. Visiem patika vērot senās Liepājas pilsētas maketu naktī, ar tajā braucošo vilcieniņu un signalizēšanu. Skolēni mēģināja atcerēties, kurā vietā atrodas dotie objekti mūsdienu Liepājā. Prieks bija par tā laika sienu krāsainajiem un košajiem rakstiem.

 

Daudzi pirmo reizi  redzēja autentiski veidotas plītis un krāsnis. Izbrīnu raisīja manteļskurstenis, ar kura palīdzību tika apsildīta visa ēka. Uzzinājām, ka gultas tika apsildītas ar speciālām, pannām līdzīgām, sildierīcēm. Praktiski varēja aptaustīt, kāda materiāla segas, matrači un gultas piederumi izmantoti gultu klāšanā.

 

Bija reta iespēja iepazīties ar seno laiku ēdienkarti un nofotografēties kopā ar 17.—19. gs. drēbēs tērptām, ļoti laipnām, muzeja darbiniecēm.

 

Iegūtās zināšanas varēs pielietot vēstures, latviešu valodas, dizaina un tehnoloģiju stundās, kā arī vizuālās mākslas un sociālo zinību stundās.